17 – 22 EKİM 2016 BODRUM CUP

2 yıl önce
225 kez görüntülendi

17 – 22 EKİM 2016 BODRUM CUP
Reklam

Era Bodrum Yelken Kulübü çatısı altında düzenlenen 28. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’da ilk gün yarışları, Bodrum – Gümüşlük arası Bodrum Belediyesi İz Bırakanlar  Etabıyla başladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleriyle 17- 22 Ekim tarihleri arasında bu yıl 28’inci kez düzenlenen, Bodrum’un ilk ve tek deniz festivali “The Bodrum Cup”ta yarış heyecanı başladı. Palmarina Bodrum’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilen, etap sponsorluklarını da Nef, Tav Passport ve

Technogym’in üstlendiği yarışlarda yelkenciler, ilk gün heyecanını yaşadı.

The Bodrum Cup’a bugüne kadar gönülden destek vermiş ve hizmet etmiş; Ömer Aras, Uğur Boran, Mehmet Oğuz, Alican Acar ve Erdoğan Yavaş anısına düzenlenen “Bodrum Belediyesi İz Bırakanlar Etabı” öncesi Karaada açıklarında denize çelenk bırakıldı. Çelenk sunma törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Liman Başkanı Attila Beyli ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal katıldı.

The Bodrum Cup ilk gun yarislari  (14)KOMŞULARA KARDEŞLİĞİ GÖTÜRÜYORUZ…

Başkan Kocadon tören sırasında yaptığı konuşmada; “Yelken yarışlarımızı 28’inci defa başlattık. Özellikle gelecek nesillerimizin yelken sporuna olan ilgilerini artırmak ve teşvik etmek amacıyla da yapılan bir festival bu. Ama en büyük güzelliği Birlik beraberliği ve kardeşliği hem güzel ülkeme, hem de komşu ülkelere götürmesidir.” dedi.

Başkan Kocadon, telsizle yarışan teknelere geçtiği anonsta ise, “Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarıma, özellikle Ege denizinde bugün andığımız büyüklerimizi saygıyla anarak herkese başarılar diliyorum. Leros’ta görüşmek üzere.” dedi.

The Bodrum Cup ilk gun yarislari  (13)REKOR KATILIM…

Bin 500 civarında yelkenci ile 125 adet yelkenli teknenin katıldığı organizasyonda yelkenliler, sabah saat 11.00’de Karaada açıklarından start aldı. Kuzeyden 16 – 18 knot arasında esen bol rüzgarda yelkenler, Gümüşlük’e doğru açıldı.

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “İz Bırakan büyüklerimizin siluetleri tüm yolculuk boyunca bizlerle beraber olacak.  27 yıl boyunca organizasyonun adı,  The Bodrum Cup Ahşap Yelkenli Yat Yarışları olarak geçiyordu. Fakat bu sene ismini değiştirdik. Artık daha fazla tekne katılmaya başladığı için, ahşap olmayan tekneler de bizimle birlikte olduğu için, şimdi The Bodrum Cup’ı, bir deniz festivali ve ragatta olarak anıyoruz ve The Bodrum Cup markasını da öne çıkarıyoruz. Ahşap tekneler dışındaki teknelerin katılımı neredeyse yüzde 30’u aşmış durumda.” dedi.

RÜZGAR GÜZEL, YARIŞLARDA GÜZEL OLACAK…

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Uysal, “Bugün ilk etabımız Bodrum – Gümüşlük etabı. Sonra yarın sabah, Gümüşlük’ten Leros’a yelken açacağız. Ve ardından Leros – Leros etabıyla Leros’ta bir gece daha konaklayacağız. Onun akabinde Leros’tan Yalıkavak’a geçerek bir gece de Palmarina’da konaklayacağız. Ve son etabımız da Cumartesi günü Palmarina – Bodrum etabı olacak. Bodrum’da final konserimiz ve ödül törenimiz Cumartesi günü Halikarnas’ta, Sertap Erener konseriyle gerçekleşecek. The Bodrum Cup yine tüm ekonomik olumsuzluklara rağmen eski rakamlarının üstüne çıktı. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Güzel bir sinerji var. Rüzgar da güzel. Yarış da güzel olacak.”dedi.

The Bodrum Cup ilk gun yarislari  (1)HEDEFİMİZ AKDENİZİN EN BÜYÜK ORGANİZASYONU OLABİLMEK…

The Bodrum Cup Onursal Başkanı ve Era Yelken Kulübü Yöneticisi Erman Aras ise “Era Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılan The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’ya bu sene rekor bir katılım var. Gururluyuz, mutluyuz. 28. yılda Bodrum’a, Türkiye’ye yakışan bir organizasyon oldu. Katılım muhteşem, özellikle Organizasyon Komitesi’ni gençleştirdikten sonra sosyal medyada da çok iyi duruma geldik. Akdeniz’in en büyük organizasyonlarından birisi olma yolunda adım adım ilerliyoruz.” dedi.

Etabın sonunda Gümüşlük’te akşam saat 19.00’da “Mavi Yolculuk Mutfağı” Yemek Yarışmasının Elemeleri, ardından saat   21.30’da ise Fatma Turgut Off akustik konseriyle yelkenciler stres atacak. 19 Ekim sabahı ise saat 10.00’da TAV Passport Gümüşlük – Leros Etabı için yelkenciler yarışa hazırlanacak.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık